نرم افزارios ، سیستم عامل محبوب کمپانی اپل

13 مهر 1394

نرم افزار ios یا سیستم عامل ios محصول کمپانی اپل بوده که طراحی اپلیکیشن‎های این سیستم عامل را خود بر عهده گرفته و گوشی را با عملکردی که خود تعیین‎کننده آن

است، در اختیار کاربران قرار می‎دهد.


نرم افزارios مخفف عبارت iPhone Operating System بوده و به معنای سیستم عامل ‎ iPhone می‎باشد. این سیستم عامل مخصوص گوشی‎ها‎ی iPhone و دستگاه‎های iPod Touch ،Apple TV‎ و iPad می‌باشد.
نرم افزار ios یا به عبارتی سیستم عامل ios در 9 ژانویه 2007 توسط کمپانی اپل رونمایی شد و در ماه ژوئن همان سال با نام iPhone OS‎ وارد بازار گردید. این سیستم عامل یک تحول عظیم در سیستم عامل‎ها‎ی کاربردی گوشی‎ها‎ی همراه بود.
نرم افزار ios در رقابتی تنگاتنگ با اندروید قرار دارد و یک سیستم عامل محبوب می‎باشد. تفاوت این دو سیستم عامل در این است که اندروید این اجازه را به شما می‎دهد تا با نصب اپلیکیشن‎ها‎ی عملکرد گوشی را مطابق سلیقه خودتان تغییر دهید. این در حالیست که شرکت اپل این اجازه را از کاربران می‎گیرد و خود به طراحی اپلیکیشن‎های سیستم عامل ios می‎پردازد و گوشی را با عملکردی که خود تعیین کننده آن است، در اختیار کاربران قرار می‎دهد.
منتقدان نرم افزار ios یکی از دلایل نقد خود را نداشتن قابلیت تغییر عملکرد گوشی همراه و نصب اپلیکیشن‎ها‎ مطابق سلیقه کاربران می‎دانند. شرکت اپل علت این امر را، خطر دستکاری‎ها‎ی بی‎مورد می‎داند. این شرکت مجوز استفاده از نرم افزار ios را به هیچ شرکت دیگری نداده و انحصار تولید و ارتقا آن را در انحصار خود قرار داده است . این محدودیت‎ها‎ موجب شده تا این نرم افزار همواره مورد هجوم هکرها قرار گیرد و بسیاری از هکرها به دنبال شکستن قفل‎ها‎ی نرم افزار ios باشند.

چرا بهترین ها ما را انتخاب کردند؟

بهترین را ، انتخاب بکنید!
asankomak.png
hamgol.png
jahan-pelast.png
jalenoosh.png
khakrangin.png
pishkhan.png
uni-farhangiyan.png
unipipe.png

  اردبیل - کارشناسان - خیابان فرهنگ یک - پلاک دو روبروی پیشخوان دولت

   045-33713626

   300074649

   این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

نظرات خود را با ما در میان بگذارید

  Mail is not sent.   Your email has been sent.

اخبار شرکت